VRK sprendė klausimą dėl Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio 2016 m. Seimo rinkimų politinės kampanijos finansavimo iš neteisėto finansavimo šaltinio 2017-10-20

VRK sprendė klausimą dėl Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio 2016 m. Seimo rinkimų politinės kampanijos finansavimo iš neteisėto finansavimo šaltinio

Š. m. spalio 19 d. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariai, įvertinę Vilniaus apygardos prokuratūros VRK pateiktus ikiteisminio tyrimo duomenis, jog VšĮ „Taikomosios politikos institutas" 2016 m. sausio 16 d. – balandžio 24 d. organizavo mokymus „Ready to Win", kuriuose didžiausią mokymų dalyvių dalį sudarė Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (Liberalų sąjūdžio) nariai, į mokymus buvo vykdoma uždara, partijos narių arba su ja susijusių asmenų, atranka, pagrindinis projekto mokymų „Ready to Win" iniciatorius, turinio formuotojas buvo Liberalų sąjūdžio narys, Seimo rinkimuose keltas kandidatu, dalis projekto lektorių buvo Liberalų sąjūdžio nariai, dalyje mokymų dokumentų buvo naudojami ne tik VšĮ „Taikomosios politikos institutas" bet ir Liberalų sąjūdžio logotipai, o mokymų metu buvo pateikti su Liberalų sąjūdžiu susiję arba į Liberalų sąjūdį orientuoti pavyzdžiai, bei tai, jog partija už mokymus VšĮ „Taikomosios politikos institutas" nemokėjo, pripažino, jog mokymai „Ready to Win" buvo skirti Liberalų sąjūdžio kandidatų pasirengimui dalyvauti 2016 m. Seimo rinkimų politinėje kampanijoje, kitų šios partijos narių ar su ja susijusių asmenų parengimui dirbti rinkimų štabuose.

Marijampolės televizijos transliuoti reportažai apie savarankiškos politinės kampanijos dalyvę Ireną Lunskienę nepripažinti politine reklama 2017-10-19

Marijampolės televizijos transliuoti reportažai apie savarankiškos politinės kampanijos dalyvę Ireną Lunskienę nepripažinti politine reklama

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), vykdydama politinės reklamos stebėseną, peržiūrėjo 2017 m. rugpjūčio 21 – 31 d. viešosios įstaigos Marijampolės televizija (Marijampolės TV) žinių laidas, patalpintas interneto puslapyje „YouTube" ir atkreipė dėmesį į 2017 m. rugsėjo 29 d. žinių laidoje rodytą reportažą apie Liudvinavo miestelio šventę, reportažą apie socialinę akciją „Būk pirmūnas" ir 2017 m. rugsėjo 10 d. naujų Marijampolės savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų savarankiškos politinės kampanijos dalyvės Irenos Lunskienės politinę reklamą.

LRT televizijos reportažas nepažeidė Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 2017-10-19

LRT televizijos reportažas nepažeidė Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo

Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija (VRK) 2017 m. rugsėjo 24 d. Marijampolės savivaldybėje vykusios VRK spaudos konferencijos metu buvo informuota, kad rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu (2017 m. rugsėjo 24 d.) Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) žiniose buvo rodomas reportažas, kuriame buvo leista pasisakyti pakartotiniame balsavime dalyvavusiems kandidatams, – Irenai Lunskienei (Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatei) ir Kęstučiui Traškevičiui (Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų kandidatui).

Š. m. spalio 19 d. vyks Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdis 2017-10-18

Š. m. spalio 19 d. vyks Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdis

Š. m. spalio 19 d., ketvirtadienį, 15 valandą vyks Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdis. Kviečiame dalyvauti arba stebėti tiesioginę transliaciją.

Dėl savivaldybių tarybų narių pareigų nesuderinamumo su teisės aktuose nurodytomis pareigomis 2017-10-16

Dėl savivaldybių tarybų narių pareigų nesuderinamumo su teisės aktuose nurodytomis pareigomis

Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 4 punktas numato, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) atlieka Lietuvos Respublikos Seimo ir savivaldybių tarybų mandatų komisijų funkcijas laikotarpiu tarp šių institucijų rinkimų. Atsižvelgiant į tai, VRK sulaukia paklausimų dėl savivaldybių tarybų narių einamų pareigų, nesuderinamų su Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo (toliau – Įstatymas) 91 straipsnio 1 dalyje nurodytomis pareigomis.

Vyksta nuolatinė savivaldybių tarybų narių kaita 2017-10-13

Vyksta nuolatinė savivaldybių tarybų narių kaita

2015 m. kovo 1 d. vyko Savivaldybių tarybų rinkimai, kuriuose buvo renkami 1 524 savivaldybių tarybų nariai, įskaitant 60 savivaldybių merų (pirmąkart Lietuvos rinkimų istorijoje merai buvo renkami tiesiogiai). Rinkimuose buvo užregistruoti 15 223 kandidatai (iš jų 42,8 proc. moterų ir 57,2 proc. vyrų). Iš viso buvo užregistruoti 478 kandidatų sąrašai. Iš jų 415 partijų sąrašų, 54 visuomeniniai rinkimų komitetai, 9 partijų koalicijos.

Aptartos gyvenamosios vietos deklaravimo problemos 2017-10-12

Aptartos gyvenamosios vietos deklaravimo problemos

Š. m. spalio 11 d. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė susitiko su Lietuvos Respublikos Seimo nariu Gintautu Kinduriu, VĮ „Registrų centras" ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos atstovais.

Š. m. spalio 12 d. vyks Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdis 2017-10-11

Š. m. spalio 12 d. vyks Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdis

Š. m. spalio 12 d., ketvirtadienį, 12 valandą vyks Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdis. Kviečiame dalyvauti arba stebėti tiesioginę transliaciją.

Prisiekė Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė 2017-10-06

Prisiekė Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė

Šiandien, Marijampolės savivaldybės tarybai susirinkus į pirmąjį posėdį, po 2017 m. rugsėjo 10 d. naujų Marijampolės savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų, priesaikos žodžius ištarė ir visus įgaliojimus įgijo naujai išrinkta merė Irena Lunskienė. Marijampolės savivaldybės vadovei buvo įteiktos mero regalijos.

VRK siekia rinkėjams su negalia užtikrinti balsavimo sąlygas 2017-10-05

VRK siekia rinkėjams su negalia užtikrinti balsavimo sąlygas

Lietuvos Respublikos rinkimų įstatymai savivaldybių administracijas įpareigoja parinkti ir rinkimų komisijoms suteikti tinkamai įrengtas neįgaliesiems ir senyvo amžiaus rinkėjams pritaikytas balsavimo patalpas.

Biudžetinė įstaiga, Gynėjų g. 8, 01109 Vilnius
Telefonas: (8 5) 239 69 02
Faksas: (8 5) 239 69 60
El. paštas: rinkim@vrk.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre, kodas 188607150